nowa-polska
deutsch

progr@m

Problemem Polski, a w zasadzie Polek i Polaków, jest bezustanne odgrzewanie kotleta historycznych wspomnień i taplanie się w sosie mesjanistyczno-cierpiętniczych postaw, z których wypływa ciągłe wzdychanie do rzekomo tragicznej, okrutnej i jedynej w swoim rodzaju przeszłości umęczonego i wciąż poniewieranego narodu. Minimum wiedzy historycznej zmusza do rewizji powyższego oglądu rzeczy – nieumiejętność budowy prawdziwego społeczeństwa, a więc grupy ludzi świadomych wspólnych celów i dążeń, oraz systematyczna dezintegracja państwa są elementami wrosłymi w historię Polski od zarania jej dziejów.

+ czytaj dalej

Klip zrealizowany przez Grzegorza P. Kowalskiego z Polip Studio z muzyką Kuby Łuki

WSTECZ I PRZED SIEBIE

Późną wiosną 1988 roku zdobyłem kawałek materiału w kolorze biało-czerwonym i z mozołem próbowałem na nim umieścić czarnym mazakiem trzy litery: K – P – N. Konfederacja Polski Niepodległej. Miałem 13 lat, przez Polskę przetaczała się kolejna, po tej z początku dekady, fala strajków i zewsząd dochodziły mnie głosy, że koniec tego złego jest bliski. Pałająca najszczerszą nienawiścią do ówczesnej władzy i leżącego u jej podstaw ustroju mama uznała, że do szkoły podstawowej o numerze 26, noszącej dumnie imię przywódcy powstania styczniowego z roku 1863, z ramieniem przepasanym ową opaską jednak nie pójdę. I chyba słusznie. W końcu szkoła to nie miejsce manifestacji politycznych, zwłaszcza jeśli chodzi się do VI klasy podstawówki...

+ czytaj dalej

BUDŻET I PODATKI

FAKTY mówią za siebie. CENA PAŃSTWA powala. Skala grabieży podatkowej i obciążeń związanych z systemem ubezpieczeniowym, który jest całkowicie fasadowy, nie pozostawiają złudzeń: to musi się zakończyć demontażem, rozpadem, dewastacją i w ostateczności... rewolucją.

Co zatem począć? Cóż, nie ma co liczyć na to, że uda się bezboleśnie wyjść z tej zapaści, ale nie można dłużej wspierać istniejącego, absurdalnego stanu rzeczy!

+ czytaj dalej

FAKTY

Żeby utrzymać zdolność do wypłaty emerytur i rent, państwo musi dopłacać do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych równowartość 15 % wszystkich środków będących w dyspozycji rocznego budżetu. To daje kwotę 44 miliardów złotych.

„Zarządzanie” długiem publicznym kosztuje 40 miliardów złotych, tj. ok. 13 % budżetu. Ponieważ dług rośnie szybciej niż wpływy, pozycja ta w obecnym systemie stanowi coraz większą część budżetu.

Realizacja wypłat świadczeń z ZUS kosztuje 5,5 miliarda złotych.

Wypłata emerytur i rent dla rolników kosztuje 14 miliardów złotych, a więc prawie 5 % budżetu.

+ czytaj dalej

TE WSZYSTKIE ZŁE SUBSTANCJE…

Tezetwu narkotyki nie są ani dobre, ani złe. Dychotomiczne cechowanie zgodne z obowiązującym w naszej kulturze paradygmatem etycznym może dotyczyć tylko nas ludzi, a nie jakichkolwiek płynów, wiórów, suszów czy innych proszków. Tym z nich, które występują w przyrodzie i nie potrzebują nawet muśnięcia ludzkiej ręki, aby powstać, można przypisać jeszcze jedną, zabójczą dla ich rozhisteryzowanych przeciwników cechę – istnieją w określonym celu. Na pewno nie w celu wypalania, na przykład, pól koki miotaczami ognia.

+ czytaj dalej

Copyright © nowa-polska.org 2013
Realizacja: szasza