nowa-polska
deutsch

progr@m

Problemem Polski, a w zasadzie Polek i Polaków, jest bezustanne odgrzewanie kotleta historycznych wspomnień i taplanie się w sosie mesjanistyczno-cierpiętniczych postaw, z których wypływa ciągłe wzdychanie do rzekomo tragicznej, okrutnej i jedynej w swoim rodzaju przeszłości umęczonego i wciąż poniewieranego narodu. Minimum wiedzy historycznej zmusza do rewizji powyższego oglądu rzeczy – nieumiejętność budowy prawdziwego społeczeństwa, a więc grupy ludzi świadomych wspólnych celów i dążeń, oraz systematyczna dezintegracja państwa są elementami wrosłymi w historię Polski od zarania jej dziejów.

+ czytaj dalej

Klip zrealizowany przez Grzegorza P. Kowalskiego z Polip Studio z muzyką Kuby Łuki

Sprawdź koniecznie

Długie rozmyślania i poszukiwania, twórcze rozmowy i impulsy, a wreszcie polecenia kumpla zaprowadziły mnie kiedyś na stronę serwisu internetowego Alterkino, z którego pobrałem dokument streszczający fundamentalne założenia działalności organizacji Zeitgeist Movement. Daleki jestem od euforycznego uwielbienia dla proponowanych idei i rozwiązań, zwłaszcza iż po upływie kilku lat od pierwszego kontaktu z Zeitgeist Movement napotkałem sugestię, iż organizacja może być sprawnie zawoalowaną formą kolportowania idei NWO (New World Order) – Nowego Porządku Świata. Nie mogłem jednak nie zauważyć ideowego i mentalnościowego powiązania z koncepcjami wspomnianego ruchu.

Polecam zatem krytyczną i pełną dystansu, a wobec podejrzeń o związki z NWO – podwójnie krytyczną i pełną dystansu i wzmożenie czujną lekturę załączonych dokumentów oraz obejrzenie filmów/produkcji:

Projekt Budżetu 2011 (pdf)
The New Zealand Project - Resource Based Economy (pdf)
The Zeitgeist Movement - Activist Orientation Guide (pdf)

Zeitgeist Movement

Zeitgeist Addendum

Future By Design

Copyright © nowa-polska.org 2013
Realizacja: szasza